• 0216 419 44 34

 • 0505 047 85 85

Fas Turu

 1. Anasayfa
 2. Yurtdışı Turlar
 3. Afrika Turları
16 Kasım 2019 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
20 Kasım 2019 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul
23 Kasım 2019 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
27 Kasım 2019 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul
07 Aralık 2019 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
11 Aralık 2019 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul
11 Ocak 2020 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
15 Ocak 2020 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul
25 Ocak 2020 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
29 Ocak 2020 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul
08 Şubat 2020 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
12 Şubat 2020 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul
15 Şubat 2020 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
26 Şubat 2020 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul
22 Şubat 2020 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
26 Şubat 2020 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul
07 Mart 2020 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
11 Mart 2020 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul
14 Mart 2020 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
18 Mart 2020 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul
21 Mart 2020 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
25 Mart 2020 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul
04 Nisan 2020 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
08 Nisan 2020 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul
18 Nisan 2020 Cumartesi () İstanbul / Kasablanca
22 Nisan 2020 Çarşamba () Kasablanca / İstanbul

FiYATLARA DAHiL OLAN HiZMETLER

 • Gidiş - Dönüş Ekonomik Uçak Bileti
 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Programda belirtilen Gezi ve Ziyaretler
 • Şehir Vergileri
 • Havalimanı Karşılama ve Gidiş & Dönüş Transferleri
 • 4* Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Sabah Kahvaltıları (5 Adet) ve Akşam Yemekleri (4 Adet)
 • Tur boyunca kullanılacak Ulaşım Araçları
 • Yerel Rehber Hizmeti
 • Programda adı geçen Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • 10 Kg El Bagajı Hakkı (Küçük Boy Kabin Bagajı)    

FiYATLARA DAHiL OLMAYAN HiZMETLER 

 • Şahsi Harcamalar
 • Otel Ekstraları
 • Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu (50 ₺)
 • İsteğe Bağlı Chez Ali Show 65 € (Extra)
 • İsteğe Bağlı 15 Kg Ambar Bagajı (Gidiş-Dönüş 40 €)
 

1.GÜN - İSTANBUL / KASABLANCA / RABAT / MEKNES / FES

Air Arabia havayollularına ait sefer ile Kasablanka’ya hareket. V. Muhammed havalimanına varışımıza istinaden Türk rehberimiz tarafından karşılanma ve Rabat’a hareket. Varışta alacağımız kahvaltı (dahil) sonrası; Panoramik Şehir turu, (Mechoire de rabat ) Kraliyet Saray Kompleksi, II. Hasan kulesi, Muhammet V Türbesini, Şehir surlarını, Kasbah Oudaia Kalesi ve eski Şehir göreceğimiz yerler arasındadır. Rabat Şehir turu ardından Meknes’e hareket ediyoruz. .17.Yüzyıl'da Molla İsmail tarafından kurulan ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'nde yer alan Meknez’e varış. Şehri çevreleyen 40 km lik surların içerisinde bulunan; 17.yy sulama havuzu Agdal, Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour, Molla İsmail Türbesi ziyareti ve El Hedim meydanı gezildikten sonra Fes Şehri'ne hareket. Akşam yemeği ve konaklama Fes’teki otelimizde.

Volubilis Hotel  4* veya Dar Bensouda 4*

2.GÜN - FES ŞEHİR TURU / KASABLANKA

Sabah kahvaltısının ardından, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesi'nde yer alan ve Fas'ın dini ve kültürel başkenti olan FES Şehir turumuzda; 14.Yüzyılda yapılan Al Attarine Medresesi, 9.Yüzyılda kurulmuş Karaounie üniversitesi, Yahudi Mahallesi, Güney Burcu, Nejarine Meydanı ve Çeşmesi, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek, panoramik Medina (Eski Şehir) turu sonrası Kazablanka’ya hareket. Şehir turumuzda görülecek yerler; Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii Dünyanın en büyük ilk üç camisi içindedir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır, Panoramik Şehir Turu sonrası Otelimize varış akşam yemeği ve konaklama.

Oum Palace Hotel 4* veya Imperial Hotel 4*

3.GÜN - MARAKEŞ ŞEHİR TURU

Sabah kahvaltısının ardından Marakeş’e hareket. Varışımıza müteakip şehir turumuza başlıyoruz, anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Geleneksel dev bir labirenti andıran Marakeş çarşısının tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri dabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacaksınız. Öğle yemeğinden sonra (serbest). Günümüz, Afrika`daki en hareketli şehir meydanı Jamaa El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir "mucizeler avlusu" diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, Hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Geceleme Marakeş`deki otelimizde.

El Andalous Hotel Marrakech 4* veya Ryad Mogador Opera 4*

4.GÜN - MARAKEŞ – ESSAOUIRA – MARAKEŞ

Sabah kahvaltısının ardından Essaouira’ya hareket. Bu turumuzda Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas in en romantik mekanıdır. Bizlere birazda eski Bodrum’u hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nüfusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden oluşan medinası dönem şehirciliği için bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararası dalga sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi önemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alışverişler için limanda serbest zaman ve belirtilen saatte toplanma Marakeş`e dönüş akşam yemeği ve konaklama.

El Andalous Hotel Marrakech 4* veya Ryad Mogador Opera 4* vb.

5.GÜN - MARAKEŞ – KASABLANKA ŞEHİR TURU

Sabah kahvaltısının ardından Kasablanka’ya hareket ediyoruz, Yaklaşık 3-3,5 saat sürecek keyifli yolculuğumuzun ardından Kasablanka havalimanına varış. Bagaj ve bilet işlemlerinden sonra İstanbul’a hareket. 4,5 saatlik uçuş sonrası İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına varış. Keyifli turumuzun sonu.