• 0216 419 44 34

 • 0507 051 37 02

Benelüks Paris Turu

 1. Anasayfa
 2. Yurtdışı Turlar
 3. Avrupa Turları

FiYATLARA DAHiL OLAN HiZMETLER

 • Gidiş - Dönüş Ekonomik Uçak Bileti
 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Programda belirtilen Gezi ve Ziyaretler
 • Havalimanı Karşılama ve Gidiş & Dönüş Transferleri
 • 4* Otellerde 5 Gece Konaklama
 • Sabah Kahvaltıları (5 adet otelde)
 • Akşam Yemekleri (5 adet set menü)
 • Tur boyunca kullanılacak Lüks Otobüs ve Profesyonel Şoförlük Hizmeti
 • Yerel Rehber Hizmeti
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Eiffel Kulesi Giriş Ücreti
 • Seine Nehri Tur Ücreti
 • Amsterdam Kanal Turu
 • Montmarte Tepesi Finikü Ücreti

FiYATLARA DAHiL OLMAYAN HiZMETLER 

 • Şahsi Harcamalar
 • Otel Ekstraları
 • Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu (50 ₺)
 • Vize ücreti 130 € (Yeşil Pasaporta Vize istenmemektedir.)
 

1.GÜN - İstanbul / Lüksemburg / Paris

İstanbul Havalimanında Acentamız kontuarı önünde buluşma sonrası Türk Havayolları ile Lüksemburg’a hareket ve varışın ardından Dünyanın Dükalıkla yönetilen tek bağımsız ülkesi olan Luxemburg’da görülecek yerler arasında: Kentin üzerine kurulu olduğu Petrus Vadisi , Vitraylarıyla adından söz ettiren Katedral, Önceleri Belediye Binası iken sonrasında Saraya çevrilen Dük Sarayı bulunmakta. Ardından Paris şehrine hareket ediyoruz vereceğimiz molalar ile akşam saatlerinde Paris şehrine varış akşam yemeğinin alınması sonrası Champs Elysees’de serbest zaman ardından konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

Hilton Garden Inn 4* veya Mercure Hotel 4*

 

2.GÜN - Paris (Eyfel Kulesi-Notre Dame Katedrali-Ressamlar Tepesi-Sacre Cour)

Otelde alınan kahvaltı sonrası gün boyu Paris şehrinin harikalarını keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız şehrin ve Fransa’nın adeta sembolü olan Eyfel kulesi. 1889 Yılında düzenlenen dünya fuarı için yapılan 330 mt yüksekliğindeki kulenin asansör ile ikinci katına çıktıktan sonra muhteşem Paris şehri manzarasını izliyoruz. Kule hakkında detaylı bilgileri Rehberimizden alıyoruz. Eyfel kulesi ziyareti ardından Paris şehrinin tarihte ilk kurulduğu yer olan Seine nehri üzerindeki Cite adasına geçip burada gotik mimari harikası olan Notre Dame katedralini ziyaret ediyoruz. 850 yıldan fazla geçmişe sahip katedral aynı zamanda bir çok hikayeye konu olmuş. Bir dönem Napoleon dahil bir çok Fransa kralının taç giyme töreninin yapıldığı katedralin, rehberimiz tarafından içi ve dışı anlatıldıktan sonra, Paris şehrinin tek tepesi olan Montmartre (Ressamlar tepesi) ziyaret durağımız olacak. Hala bohem hayatın yaşandığı mahallede sokak ressamlarına resminizi yaptırabilirsiniz. Aynı bölgede bulunan ve Paris şehrinin hemen hemen her yerinden görülen SacreCour bazilikasınıda görme imkanımız olacak. Ardından akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

Hilton Garden Inn 4* veya Mercure Hotel 4*

 

3.GÜN - Paris / Brugge / Brüksel

Otelde alınan kahvaltı sonrası Brugge şehrine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber Avrupa’nın en iyi korunmuş Orta Çağ şehirlerinden olan Brugge’u tanıcağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Lonca Binaları ile çevrili Markt Meydanı, Şehrin simgelerinden Belfry Kulesi, Belçika’nın en önemli kiliselerinden Our Ladies Church ve Şehrin yönetim ve dini merkezi olarak bilinen tarihi Burg Meydanı, Belediye Sarayı ve Kutsal Kan Bazilikası bulunmakta. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Brüksel şehrine hareket varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Birçok tarihi yapıya evsahipliği yapan Avrupa’nın en hareketli meydanlarından Grand Palace, Görkemli yapısı ile Hotel de Ville, Brüksel şehir müzesi, Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Expo 58 Fuarı için yapılmış Atomium ve Heysel Stadyumu bulunmakta. Tur sonrası akşam yemeğinin alınması otele transfer ve konaklama.

Hilton Garden Inn 4* veya NH Grand Palace 4

 

4.GÜN - Brüksel / Amsterdam

Amsterdam şehir turumuzda ilk olarak şehre adını veren Amstel nehrinin kenarına gidiyoruz. Hollanda’nın sembolü olan yel değirmeni ve polder’leri gördükten sonra yerel bir peynir çiftliğine gidip,ünlü Gouda peynirinin yapımını öğreniyoruz. Arzu eden misafirlerimiz bu peynirlerden tadıp alabilirler. Amstel kıyısının ardından şehir merkezine geçip panoramik olarak Waterloplein, Çiçek Pazarı,Rokin caddesi,Dam Meydanı,Kraliyet sarayı,Damrak caddesi ve Central Station görüldükten sonra bir saatlik Amsterdam kanal turu için limana geçiyoruz. Şehrin bir çok kanalını,köprülerini ve mimarisini yakından göreceğimiz tekne gezimizin ardından akşam yemeği alacağımız restorana transfer, akşam yemeğinin alınmasının ardından otelimize yerleşiyoruz konaklama otelimizde.

Hyatt Palace Hotel 4* veya Van Der Valk Hotel 4*

 

5.GÜN - Amsterdam / Volendam / Marken / Lahey / Delft / Amsterdam

Otelde alınan kahvaltı sıra dışı balıkçı kasabası olan Volendam ziyaret edilecek. Sempatik evleri ve bir çok ucuz hediyelik eşya dükkânı ile dolu bu balıkçı kasabasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Volendam sonrası Marken adasına geçiyoruz. Günümüzde 1200 kişinin yaşadığı bu adada yapacağımız yürüyüş esnasında tipik koyu yeşil, siyah ahşap 18 yy balıkçı evlerini fotoğraflama imkanımız olacak . Marken sonrası Lahey’e hareket varışla beraber yapacağımız şehir turunda: Lahey adalet divanı önünde fotoğraf molası ardından şehir merkezine geçip bakanlık binaları, Parlemento binası görüldükten sonra İkinci ziyaret edeceğimiz şehir Delft olacak. Hollanda’nın en tarihi şehri olan Delft aynı zamanda Hollanda kraliyet ailesininde şehri. Delft katedrali, Delft Belediye binası ve Markt meydanı görüldükten sonra Amsterdam şehrine dönüş akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

Hyatt Palace Hotel 4* veya Van Der Valk Hotel 4*

 

6.GÜN - Amsterdam / Köln / Lüksemburg / İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası Köln şehrine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda: Unesco Dünya mirası listesinde bulunan Tamamlanması 632 yıl sürmüş tarihi Köln Katedrali , Şehre farklı bir silüet kazandıran Ren nehri ve alışveriş caddeleri bulunmakta. Vereceğimiz serbest zaman sonrası havalimanına transfer Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ve varışla turumuz sona eriyor.

Güvenlik kodu