• 0216 419 44 34

 • 0507 051 37 02

İtalya Turu

 1. Anasayfa
 2. Yurtdışı Turlar
 3. Avrupa Turları

FiYATLARA DAHiL OLAN HiZMETLER

 • Gidiş - Dönüş Ekonomik Uçak Bileti
 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Programda belirtilen Gezi ve Ziyaretler
 • Havalimanı Karşılama ve Gidiş & Dönüş Transferleri
 • 4* Otellerde 5 Gece Konaklama (Hotel Boston Terme, Hotel La Giocca Roma, Ergife Palace Roma,  Hotel Maggior Consiglio)
 • Sabah Kahvaltıları (5 adet otelde)
 • Akşam Yemekleri (5 adet set menü)
 • Tur boyunca kullanılacak Lüks Otobüs ve Profesyonel Şoförlük Hizmeti
 • Yerel Rehber Hizmeti
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Vaporetto ücreti
 • Şehirlerde bulunan checkpoint ücretleri
 • Şehirlerde bulunan şehir konaklama vergileri
 • Müze giriş ücretleri    

FiYATLARA DAHiL OLMAYAN HiZMETLER 

 • Şahsi Harcamalar
 • Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu (50 ₺)
 • Vize ücreti 130 € (Yeşil Pasaporta Vize istenmemektedir.)
 • Otel Ekstraları
 • Öğle Yemekleri
 • Gondol Ücreti (25 €)
 • Yemeklerde ve molalarda alınan içecekler
 

1.GÜN - ISTANBUL – ROMA

Acentamız kontuarı önünde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Roma’ya hareket. Roma’ya varış otobüsümüze yerleşme ve şehir merkezine hareket. İlk durağımız Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan bağımsız devlet Vatikan. Varışımıza müteakip Aziz Petrus Bazilikasının dışarıdan görülmesi. Ardından Antik Romalıların Caput Mondi (Dünyanın Başkenti)diye nitelendirdiği bu muazzam şehri gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Roma anıtsal mimarisinin en görkemli eserlerinden biri olan Kolezyum. MS.80 yılında açılışı yapılan ve MS.6.yy da atıl hale gelen bu eşsiz yapıyı panoramik olarak gördükten sonra aracımıza binip Roma'nın birbirinden özel noktalarını ve eserlerini görüyoruz. Circus Maximus, Piazza Venezia, Vatan Anıtı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra aracımızdan inip önce İspanyol Merdivenleri'ni (Piazza di Spagna) daha sonra Aşk Çeşmesini (Fontana di Trevi)yi ziyaret ediyoruz. Verilecek serbest zamanın akabinde önce dünya mimarlık tarihinin en önemli yapılarından biri olan Panteon'u sonrada şehrin en keyifli meydanlarından biri olan Navona Meydanını (Piazza Navona) görerek otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

ERGIFE PALACE 4* veya SHERATON ROME 4*

 

2.GÜN - ROMA – NAPOLI – ROMA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye hareket. İlk durağımız dünyada eşi benzeri bulunmayan bir antik kent; POMPEI. Hayatın bir anda, ansızın durduğu bu muazzam antik kent ziyaretçilerini adeta yaşadıkları zamandan çekip alan hikâyesiyle ve yapılarıyla gezimizin belki de en etkileyici en can alıcı noktası olacak. Pompei gezimizin ardından Napoli'ye hareket ediyoruz. Panoramik Napoli şehir turu ve serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Roma’ya dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.

ERGIFE PALACE 4* veya SHERATON ROME 4* vb.

 

3.GÜN - ROMA / FLORANSA / PISA / MONTECATINI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Lazio Bölgesinden ayrılıp Orta İtalya'da bulunan Toskana Bölgesi'ne doğru yola koyuluyoruz. Rönesans'ın ve İtalyanca'nın şehri Floransa’ya varış. Bir açık hava müzesi olarak nitelendirilen bu güzel şehirde Beyler Meydanı (Piazza dei Signori), Eski Köprü (Ponte Vechio), Signoria Meydanı, Uffizi Galerisi, Rönesans dönemi heykelleri, Çan Kulesi, Vaftizhane ve Duomo meydanını gördükten sonra verilecek serbest zamanın ardından belirtilen saatte toplanma ve Pisa’ya hareket. İtalya'nın sembolü olan yapıyı barındıran Pisa'da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Piazza dei Miracoli (Mucizeler Meydanı)bizi bekliyor. Pisa’lıların büyük hayallerle yapımına başladığı lâkin vaktinde onlara büyük üzüntüler yaşatmış olan Pisa'nın ünlü eğri kulesinin ve Mucizeler meydanın görülmesi fotoğraf çekimi için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma konaklamak üzere Montecatini isimli şirin kasabaya hareket. Otele varış, akşam yemeği ve konaklama.

TUSCANY INN HOTEL 4* veya ADUA HOTEL 4* vb.

 

4.GÜN - MONTECATINI – VENEDIK

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız insan oğlunun mecbur kalınca neler yapabildiğinin en büyük göstergelerinden biri olan eşsiz Venedik. Yaklaşık 3,5 saat sürecek keyifli yolculukla Venedik’e varış. Aracımızdan indikten sonra bizleri bekleyen Vaporetto’ya (Küçük vapur-yolcu teknesi) biniyoruz. Yaklaşık 20-25 dakikalık keyifli bir yolculuk. Yolculuk esnasında rehberimiz Venedik adaları ve binalar ile ilgili detaylı bilgileri bizlerle paylaşıyor. Venedik'e vardıktan sonra Yeni hapishane binası, Campanille, Dandola Sarayı, Eski Hapishane, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, San Marco Meydanı ve Bazilika’sını gördükten sonra arzu eden misafirlerimizle Venedik'e has gondollarla kanal turu yapıyoruz. (Gondol Turu Ekstra Kişibaşı 25 € - 6 Kişiliktir. Dilerseniz özel olarak 1 Gondolu 150€’ya kiralayabilirsiniz) Gezimizin ardından alış veriş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve tekrar Vaporetto ile anakaraya dönüş. Otobüsümüz ile otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

MAGGIOR CONSIGLIO 4* veya CROWN PLAZA PADOVA 4* vb.

 

5.GÜN - VENEDIK / SIRMIONE / LUGANO / (İSVİÇRE) / COMO / MILANO

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Avrupa’nın en şık şehirlerinden biri olan moda ve tasarımın başkenti Milano’ya hareket. Yol güzergâhımız üzerinde Garda Gölünün kıyısında bulunan Sirmione Kasabasına uğruyoruz. İtalya’nın en büyük gölü olma özelliğine sahip Garda Gölünün kenarında kurulmuş olan bu şirin kasabayı çok beğeneceksiniz. Kasaba girişinde bizleri Scaligero Kalesi karşılıyor. Kasabada serbest zamanda harika fotoğraflar çekebilir veya lüks sürat tekneleriyle Garda gölünde isteğe bağlı bir sürat teknesi sefası yapabilirsiniz (Ekstra). Ardından İtalya’nın en ünlü gölü olan Como Gölüne hareket. Alplerin eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiştir. Como gölünde serbest zaman sonrası rotamızı İsviçre’nin Logano Kasabasına çeviriyoruz. Alpler'in eteklerinde bulunan İsviçre’nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano’ya varış. Lugano Gölü'nü panoramik olarak görüyor, çikolata alışverişi ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte toplanma ve Milano’da ki otelimize varış ve konaklama.

THE HUB HOTEL 4* veya DA VINCI HOTEL 4*

 

6.GÜN - MILANO – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimiz ile birlikte panoramik şehir turu yaparak şehri tanıma imkanı buluyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek bu kısa turumuzda Sforza Kalesi, Dante Caddesi, Doumo Katedrali, Vittoria Emmanuele II. Galerisi, Da Vinci Anıtı, La Scala Operası başlıca göreceğimiz yerler arasında. Panoramik turumuzu tamamlayarak şehirden ayrılıyoruz. Milano havalimanına hareket. İstanbul’a uçuş ve keyifli turumuzun sonu.

Güvenlik kodu