• 0216 419 44 34

 • 0507 051 37 02

Malezya & Singapur Turu

 1. Anasayfa
 2. Yurtdışı Turlar
 3. Uzak Doğu ve Asya Turları

FiYATLARA DAHiL OLAN HiZMETLER

 • Vize ve Teminat Ücreti
 • Gidiş - Dönüş Ekonomik Uçak Bileti
 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri
 • Şehir Vergileri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Programda belirtilen Gezi ve Ziyaretler
 • Havalimanı Karşılama ve Gidiş & Dönüş Transferleri
 • 4* Otellerde 5 Gece Konaklama
 • Akşam Yemekleri (6 Adet)
 • Tur boyunca kullanılacak Lüks Otobüs ve Profesyonel Şoförlük Hizmeti
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

FiYATLARA DAHiL OLMAYAN HiZMETLER 

 • Şahsi Harcamalar
 • Otel Ekstraları
 • Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu (50 ₺)
 

1.GÜN - İSTANBUL – KUALA LUMPUR

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Tur başlangıç tarihinden bir önceki gece buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra THY’nin seferi ile Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a uçuş. Uçuşumuz direk olup 10 saat 25 dakika sürecektir. Geceleme uçakta

2.GÜN - KUALA LUMPUR

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’na İnişimize takiben Malezya’nın tropik ormanlarını seyrederek 45 dakikalık bir süre içinde şehir merkezine ulaşıyoruz. Otelimize transfer olmadan önce Kral’ın sarayını görüp resim çektikten sonra panoramik şehir turumuza takiben otelimize varış. Yerel ve uluslararası lezzetleri tadabileceğiniz otel restoranında akşam yemeğimizi yedikten sonra şehir merkezinde serbest zaman. Konaklama otelimizde.

VIVATEL HOTEL 4*veya BERJAYA LANGKAWI RESORT 4*

3.GÜN - KUALA LUMPUR – SHAH ALAM – KUALA LUMPUR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Üniversiteden alacağımız randevu saatine göre Malezya İslam Üniversite merkez kampüsünün ziyaret edilmesi. Ardından Kuala Lumpur şehir turumuza şehrin simgesi Petronas İkiz Kuleleri’yle başlıyoruz. Sabah saat 8.30’da ziyaretçi kabul eden bu kulenin 44. Katındaki kuleleri bağlayan Skybridge ve çıkılabilecek en yüksek kat olan 88. Katına çıkmak isteyen misafirlerimiz özel yapılmış hızda asansörüyle 170 metreyi birkaç dakika içinde 88. kata çıkıp tüm şehri buradan seyredip fotoğraflayabilirler. Kulelere çıkmak arzusunda olmayan misafirlerimiz ise İkiz Kulelerin önünde fotoğraf çekebilir, Suria KLCC Alış veriş merkezinde vakit geçirebilir, yılın her sezonu indirim uygulayan mağazalardan uygun fiyata alış-veriş yapabilirler. Belirtilen vakitte buluştuktan sonra Hindular için kutsal olan Batu Mağaralarını görmek için İkiz Kuleler’den hareket. Kuala Lumpur’un 15 km kuzeyinde yer alan Batu Mağarası, dünyanın en büyük Hindu mağara tapınağı olarak geçiyor. Yer seviyesinden yaklaşık 100 metre yüksekte, 400 milyon yaşındaki dik kireç taşı kayalıklarının içerisindeki mağara kompleksi, Temple Cave, Dark Cave ve Art Gallery Cave olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. Dünyanın en büyük heykeli olan 43 metre yüksekliğindeki LordMurugan heykeli, Batu Mağarasının önünde yükseliyor. Batu mağaralarından Cuma namazı için Ulusal Cami’ye hareket ediyoruz. Namaz molasından sonra Kuala Lumpur Merdeka (Özgürlük) Meydanına doğru ilerliyoruz. Ulusal Müze, Kuala Lumpur Şehir Galerisi,Sultan Abdul Samad Binası ve İslam Sanat Kitaplarının yer aldığı Kütüphanesi ve 7000’de fazla esere ev sahipliği yapan İslam Sanat Müzesine geziyoruz. Öne çıkan özellikler arasında, Hindistan’daki Tac Mahal, Mekke’deki Mescid-i Haram’ın ve Özbekistan’daki Emir Timur Mozolesi gibi ünlü binaların reprodüksiyonlarının sergilendiği İslam Mimarisi Galerisine hayran kalacaksınız. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra 1963 yılında kurulan Malay Kültürünü ve tarihini yakında tanıyacağımız Malezya Milli Müzesi’nin gezilmesi. Ardından hediyelik eşya alışverişi için Central Market’e hareket.Beklentiyi çok fazla yüksek tutmamakla birlikte Malezya’ya özgü hediyelik eşyalar bulabileceğiniz bu güzel çarşıda alışveriş için serbest zaman. Central Market’te karikatüristler, ressamlar, ahşap oymacılar ve tarçın kabuğundan yapılan süs eşyaları satan yegane mağazalar göreceksiniz. Belirtilen saatte toplanma ve Shah Alam şehrine hareket. 1988 yılında açılan, ve 4 minaresiyle görenleri kendisine hayran bırakan Sultan Salahuddin Aziz Shah Camiinin görülmesi. Bu camii, dünyadaki en büyük camilerden biri, uzakdoğunun ikinci büyük camisidir. Aynı zamanda mavi renkler kullanılan mimarisi ise Sultanahmet Camiinin turistler tarafından söylenildiği gibi ‘Blue Mosque’ (Mavi Cami) olarak da anılır. Akşam yemeği sonrası otelimize dönüş ve konaklama.

VIVATEL HOTEL 4*veya BERJAYA LANGKAWI RESORT 4*

4.GÜN - KUALA LUMPUR – PUTRAJAYA – KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltısının ardından belirtilen saatte buluşup Malezya’nın gelecek başkenti olan Putrajaya’ya doğru hareket ediyoruz. Putrajaya şehri, Malezya’nın mimarisini özenle hazırlayıp, gelecekte başkenti Kuala Lumpur’dan tamamen bu şehre aktaracağı en düzenli şehridir. Şehir turu başlangıcımızda, her biri farklı bir ülkeden alınmış simgesel köprülerin şehri süslediğini gözlemliyor, bir tanesinde durup fotoğraf çekiliyoruz. Malezya Turizm Bakanı’nın da dediği gibi, dünyanın her özel simgesel köprülerini görmek için sadece bu şehre gelmeniz yeterli. Daha sonra PICC’ ne çıkıp şehre tepeden bakıyoruz. Buradan sonraki durağımız Putrajaya Camii. İç ve dış mimarisinde ağırlıkla pembe renk kullanılan bu camii açılmış bir çiçeği andırırken aynı zamanda Pembe Camii olarakta adlandırılır. Putra Meydanı’nda biraz dinlendikten sonra, 2009’da açılan Tuanku Mizan Zainal Abidin Camii’ne gidiyoruz. Bu camiinin yeri ve mimarisi kendini diğer camilerden farklı kılar. 6000 ton paslanmaz çelikten inşa edilen camide sesler yankı yapmaz. Camii göl kenarında, arka tarafında ise şeriat mahkemesi vardır. İçerde namaz kıldığınızda bir tarafa selam verdiğinizde gölü, diğer tarafınıza selam verdiğinizde ise mahkemeyi görürsünüz. Mimarinin özellikle bu ikisinin arasına inşa edilmesinin sebebi ise hem dünyayı hem ahireti hatırlatma amaçlıdır. Putrajaya’dan Kuala Lumpur’a 45 dk süren bir yolculuk sonunda varıyor ve dünyanın en büyük açık alan kuş parkına gidiyoruz. Hornbiller, tavuskuşları ve birçok farklı kuş türünün eşliğinde bu büyük parkı geziyor, çıkışta istersek maymunları besliyoruz. Ardından akşam yemeği ve konaklama.

VIVATEL HOTEL 4* veya BERJAYA LANGKAWI RESORT 4*

5.GÜN - KUALA LUMPUR – MELAKA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Melaka şehrine hareket. Melaka turumuza bölgenin en ihtişamlı camisi Melaka Camisi’nden başlıyoruz. Bu cami, uzakdoğunun tarihi ticari açıdan en stratejik bölgesi olan Malacca boğazının kenarında yer alır. Turumuza A’famosa kalesinde Malezya’nın nasıl sırasıyla Japon, Portekiz, Hollanda ve İngiliz kolonisine girdiğini, Malezya’yı almak için nasıl birbirleri ile savaştıklarını rehberimizden dinliyor, bölgeye hâkim olmak isteyen bu her ülkenin Malezya’da bıraktığı farklı kültür ve izleri görmek için Stadhuys ve St. Paul Kilisesi’ne gidiyoruz. Konuklarımızdan arzu edenler meydanda bulunan Trishaw ismi verilen süslü-yöresel bisiklet-araba tarzındaki araçlarla cüzi bir miktar karşılığında, Malay müzikleri dinleyerek kısa şehir turu yapabilirler. Melaka’da Çinli nüfusun yoğun olması nedeniyle Nyonya (baba) kültürü hakimdir. Bu kültürü yakından tanımak için Baba &Nyonya Müzesi’ni ziyaret edip Çinlilerin yaşadığı JonkersWalt’a geçiyoruz. Dileyenler JonkersWalt’ın hemen yakınındaki ChengHoonTeng isimli Taoizm ve Konfiçyüs ilkelerinin ikisinin birden yerine getiren dünyadaki ender tapınaklardan birini ziyaret edebilir. Aynı zamanda, eski zamanlarda Çinliler’in güzellik uğruna giyindikleri tek parmak ayakkabılarını aile mesleği olarak idame ettirip halen üreten Mr. WahAikNyonyaOneFingerShoe mağazasını da ziyaret edebilirsiniz. Melaka’ya turumuz küçük bir tekne turu ile devam ediyor. Tur boyunca nehrin kenarında yer alan yerel ve tarihi Malay evlerini görüyoruz. Melaka şehir turumuzu tamamladıktan sonra otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

BERJAYA LANGKAWI RESORT 4* veya VILLAGE KATONG HOTEL 4*

6.GÜN - MELEKA – JOHOR BAHRU-SİNGAPUR

Sabah erken kahvaltımızın ardından Singapur’a gitmek üzere Meleka’dan ayrılış. Yolumuzun üzerinde bulunan Malezya’nın önemli şehirlerinden biri olan Johor Bahru’da kısa bir şehir turu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz’da Kral Abu Bakar Müzesi&Sultan Abu Bakar Camii‘si ve şehrin en güzel restoran ve alışveriş meydanlarının bulunduğu Wong Ah Fook caddesini geziyor ve alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte toplanma Singapur yolculuğumuz devam ediyor. Bu şehir devletine giriş için bir köprüden geçiyoruz. Burada aracımızı değiştirerek Singapur’dan tahsis edilen aracımıza yerleşiyoruz. Sınır geçişinin ardından Singapur turumuz başlıyoruz. Singapur’un en önemli camileri ile tanıyacağımız turumuz esnasında; Sultan Cami, Hacı Muhammed Cami, Temenggong Daeng İbrahim Cami, Ömer Cami ve bazı Osmanlı eserlerinin de korunduğu Ba’alwie Camisi göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Abdulhamid hanın son elçisi Ataullah Efendinin kabrini de belki ziyaret etme şansı buluyoruz. Turumuz sonunda Marina bölgesinde fotoğraf çekimi için serbest zaman belirtilen saatte toplanma otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama.

BERJAYA LANGKAWI RESORT 4* veya VILLAGE KATONG HOTEL 4*

7.GÜN - SİNGAPUR - İSTANBUL

Sabah kahvaltı Singapur’un en büyük Alış veriş merkezi olan Vivo City’e hareket. Tam gün alışveriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve havalimanına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından THY’nin tarifeli uçuşuyla İstanbul’a hareket ediyoruz. 11 saat 5 dakika süren uçuşumuzda geceyi uçakta geçiriyoruz.

8.GÜN - ISTANBUL

Türkiye saati ile sabaha karşı İstanbul’a varış ve keyifli turumuzun sonu.

 

Güvenlik kodu