• 0216 706 44 34

  • 0545 855 57 44

Tur Gezisi

  1. Anasayfa
  2. Kudüs
  3. Tur Gezisi

Tur Gezisi

TURLARDA ZİYARET EDİLECEK YERLER 
 
Firmamız Tur Başlamadan 1 Hafta Önce Seminer Vermektedir.
 
(Ayrıntılı tur programlarımız aşağıdaki ziyaret yerler eksiksiz olmak üzere seminerde veya katılımcıya Programdan 15 Gün önce ulaştırılacaktır)
 
1. GÜN / KUDÜS 
 
Kudüs Surları, Mescid-i Aksa ve içindeki tüm eserler, Burak Duvarı, Burak Mescidi, Mervan Mescidi, Kadim mescidi, Hz. Davut (ra) Kabri ve Külliyesi, Hz. Ömer (ra) Camii, Kıyamet Kilisesi, Tarihi Ermeni ve Hristiyan Mahalleleri, Selahaddin Eyyubi Mescidi ve itikâfa girdiği mağara, Eski Şehir Kudüs Surları, Hz. Selamani Farisi (ra) Makamı, Râbia’tül Adeviyye (ra) Kabri, Babur Rahme Mezarlığı(Sahabelerden Şeddad Bin Evs ve Ubade Bin Samit r.a Kabirleri), Me’menullah Mezarlığı, Hz. Meryem’in Kabri, Hz. Ömer (ra)’in torunu Muciriddin Hanbeli’nin Kabri, Zeytin Dağı ve Cebeli Mukebbir (Tekbir Dağı).
 
2. GÜN / ERİHA
 
Cuma saatine kadar serbest zaman ve Eriha şehrine gidiş, Hz. Musa (ra) küliyesi, Lut Gölü (ölü deniz), Tecrübe Dağı, Tecrübe kilisesi ve Hişam Sarayı.   
 
3. GÜN / EL-HALİL (BATI ŞERIA)
 
Halilurrahman Cami, Hz. İbrahim (ra) Kabri, Hz. Sara (ra) Kabri, Hz. İshak (ra) Kabri, Hz. Rıfka (ra) Kabri, Hz. Yakup (ra) Kabri, Hz. Laika (ra) Kabri, Hz. Yusuf (ra) Kabri, ve Peygamberlerimizin Eşlerin kabirleri.
 
4. GÜN / YAFA
 
Tarihi Yafa Limanı, Tarihi Yafa Sur Kalıntıları, Tabii Camii (İsrailliler tarafından Ermeni bir aileye hediye edilen cami), Bahr Mescidi (Deniz Cami), II Mahmud Külliyesi, Osmanlı çeşmesi, II Abdulhamid Hanın tahttaki 25 yıl şerefine yaptırılmış Saat Kulesi, Osmanlı Kışlası, Hasan Bey Camii ve Dönüş.